Műfogsor készítése foghúzás után – Esetleírás – Clinident
Kezelés előtt
Kezelés után
Milyen fogászati problémával érkezett a páciens?
50 éves, férfi páciensem fogazata elhanyagolt állapotban volt: a jelentős foghiány, a mozgó fogak, a nehezített rágás és étkezés, a beszéd érthetősége is probléma volt. Láncdohányosként évek alatt szépen sorban veszítette el a fogait, ami érthető módon zavaróvá vált számára, így szerette volna helyreállítani a fogazatát.
Mi volt a páciens elképzelése, milyen megoldást szeretett volna?
Páciensem a legegyszerűbb és a leggyorsabb megoldást szerette volna, mert Németországban él.
A fogbeültetést és az arra készülő fix fogsor lehetőségét elvetette egyrészt a távolság, másrészt a hosszabb gyógyulási idő és a több orvosi találkozó miatt, de az implantátumok hosszú távú sikeréhez szükséges, dohányzásról való leszokás sem motiválta.
Mi volt a javasolt fogászati megoldás?
A kezelési tervében elsőként foghúzások szerepeltek a meglévő fogak reménytelen prognózisa miatt. Ezek után teljes alsó és felső kivehető protézis készítését ütemeztük be.
Ezek az instabil műfogsor szövődményei!
Hogyan lehet stabilizálni a műfogsort?
Mi az implantátumon rögzülő fix fogsor előnye?
A fix fogsor készítése 7 lépésben
Neked ajánljuk:
Fix fogsor – hosszú távon is stabil mosoly, teljes foghiányra
Hogyan zajlott végül a fogászati kezelés?
6 nappal a foghúzások után kezdtük hozzá a fogsorok készítéséhez. A végleges fogsorok elkészültéig ideiglenes fogpótlás nem készült, hiszen korábban is jelentős foghiánnyal élt páciensem. Az ideiglenes fogsornak akkor van fontos szerepe, ha valaki sok fogat veszít és az implantátumokra készülő fogpótlás elkészültéig a fogatlanságot még rövid időre sem szeretné vállalni.
A végleges, alsó és felső műfogsor végül 3 héttel a munkálatok megkezdése után készült el.
1 hónappal később pedig -a fogatlan állcsontgerincek átalakulásának – gyógyulásának megfelelően-, még egy műfogsor korrekciót is végeztünk.